semİnerler

nurcan ünaldılar

mandala atölyeleri

“HİKAYENİ ÇİZ MANDALA ATÖLYESİ''

Modül 1:

Hindistan kökenli bir meditasyon tekniği ve aynı zamanda sanatsal bir çalışma olan Mandala, Batı dünyasına İsviçreli Psikiyatr Carl Gustav JUNG aracılığı ile girmiştir. Zihinsel huzuru ve sükuneti geliştirerek dingin bir iç alan yaratan, ruhsal olarak dengelenmeye yardımcı olan Mandala çizimi ve meditasyonlarının diğer faydaları şunlardır:

– Farkındalığınızı yükseltir. Bilinçdışı alana yerleşmiş duygu ve düşüncelerinizin farkına varmanızı sağlar. Kendiniz ve yaşam ile daha sağlıklı ve daha derin bağ kurmanızı sağlar.

– Sabrı geliştirir.
– Zihni sakinleştirir, odaklanmayı artırır.
– Derin düşünceyi geliştirir.
– Yaratıcılığınızı geliştirir.
– Stresi azaltır.
– Özgüveni yükseltir.
– Çocuklarda dikkat eksikliği, hiperaktivite gibi durumların kontrolünde olumlu etki sağlar.
– Depresyon, yaşam enerjisinin düşmesi gibi durumlarda yardımcı şifa yöntemi olarak kullanılabilir.
– Niyet, dilek, şifa çalışması amaçlı çizilebilir.

“Hikayeni Çiz Mandala Uzmanlaşma Programı” eğitmenlerinden Nurcan ÜNALDILAR, yürütücülüğünde gerçekleştirilecek “1. Modül Hikayeni Çiz Mandala Atölyesi”nin içeriği şunları kapsamaktadır:

modül 1 içerik:
  1. Mandala: Tarih, köken, tanım, farklı kültürlerde Mandala
  2. Çizim Teknikleri
  3. Terapi olarak Mandala
  4. Alan Oluşturmak: Zaman – Mekan
modül 2 içerik:
  1. İleri ölçüleme teknikleri
  2. Terapi olarak Mandala: İleri teknikler
  3. Çakralara, ilgili renklerine, temsil ettiklerine bakış
  4. Yantra – Mandala

(“Hikayeni Çiz” Mandala Atölyeleri ve Mandala Eğitmeni yetiştirmeye yönelik Mandala Uzmanlaşma Programları; Yoga, Meditasyon ve Mandala Eğitmeni Özlem VAR tarafından tasarlanmış sertifika programlarıdır. Bu atölyeler birbirini takip eden ve özel konu başlıklarına sahip üç atölyeden oluşmaktadır. Katılımcılar üç atölye ve diğer konu başlıklarına sahip atölyelerin hepsine katılabilecekleri gibi sadece 1. Modül atölyeye ya da diğer atölyelere de katılabilirler.)

nurcan ünaldılar

İzmir’de doğdu.1978 yılında Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi yüksek okulundan mezun oldu… Günümüze gelinceye kadar çok çeşitli hobi kurslarına (kumaş desenleme, deri ve takı tasarım) katıldı… 2007 yılında Yoga ile tanıştı ve 10 yıldır yoga yapmakla birlikte Saffet GÜLER ve Gülçin ÖNEL’den Usui Reiki 1. ve 2.Seviye eğitimlerini aldı.

  • +0 532 340 9838

HİKAYENİ ÇİZ

mandala atölyesİ

Eğitim hakkında bilgi ve eğitim tarihlerinin bilgilendirilmesi ön kayıt ile ilgili tüm detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

BİLGİ & KAYIT

MESAJ YAZIN

Scroll to Top