semİnerler

AYŞE NİLGÜN ARIT

MAYA ŞAMAN ÖĞRETİSİ

Tüm insanlar içlerinde arkaik olarak kayıtlı şamanik vasıflar taşır. İstem ve inanç ile bu vasıflara ulaşmak mümkün ve kolaydır. Şamanın gizemli ve sihirli dünyasındaki bilgileri günlük hayatta kullanılabilir şekle getirmek mümkündür. Şamanik teknikler, ormanlarda, çöllerde ya da modern kent yaşamında aynı biçimde işler; yeter ki enerjinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyi anlayabilelim.

 

Maya şaman inancına göre içinde yaşanan fiziksel dünyanın berisinde, gözle göremediğimiz ve ancak şamanik yolculukla ulaşılabilen, sıra dışı bir alem vardır. Her şeyin canlı ve tüm yaşamın ortak bir enerji alanında birlikte var olduğu şamanik inançta, her şeyi birbirine bağlayan bu “ağ”a katılmak (önce niyet ile ve sonra bilinçli enerji yönetimiyle) mümkün hale gelir.

Şamanik kozmik deneyimler, astral yolculuklar şeklinde yaşanır. Klasik şaman öğretisi çabuk sonuç verir. Spritüel meditasyon, dua ve ilahilerle yıllar alan bir aydınlanmaya birkaç haftalık çalışmaya ulaşılabilir. Şamanik çalışmaların tümü temel bir eğitim ile başlar.

Bu temel başlangıç eğitiminde katılımcılara şamanizmin nüvesini oluşturan bilgiler verilir. Şaman’ın sorun çözmede ve şifalandırmada kullandığı metotların tanıtımı yapılır. Bu metotların başlangıcı, insanoğlunun sadece mitolojilerde ve rüyalarda ulaşabileceği gizemli ve gizli evreni keşfedebilmesi için on binlerce yıldır kullandığı, en etkileyici vizyon metotlarından biri olan klasik şamanik yolculuğunun öğretilmesi ve şamanizmin bu sayede günlük hayatta içselleştirilmesi bu workshop’un ana amacıdır.

Bu çalışmalara başlayan ve çalışmalarda ilerleyen herkes kendisine yoldaşlık edecek değişik yardımcı varlıklarla karşılaşacaktır. Şamanik yolculuklarda akıl danışılan, yardım alınan ruhsal yoldaşlar kendilerini hayvan biçiminde ve insan biçiminde göstereceklerdir. Niyet eden herkesin öğrenebileceği bu yolculuk çalışmaları, kozmik bir farkındalık oluşturarak hayatlarımıza pek çok katkıda bulunur. Sorularımıza hızla cevaplar bulmayı, süratle doğru hedefe yönelmeyi, zamanı iyi kullanmayı ve enerjimizi en üst düzeyde tutmayı bu sayede sağlarız. Bu çalışma ve diğer şamanik pratikler, doğru zamanda doğru yerde olmayı, yeteneklerin yükselmesini sağlar, amaçlara ulaşmada kolaylıkları keşfettirir…
  • Şamanik yolculuk yaparak farklı bir bilinç boyutuna geçişin teknikleri
  • Ruhsal deneyimlerin anlamlı biçimde geliştirilmesi
  • Naguallerimiz, atalarımız ve tüm ruhsal rehberlerimizle ilişki kurmanın yolları
  • Ruhsal rehberlerden alınan bilgilerin nasıl yorumlanacağı
  • Kadim insanlığın tarihi ve maya şamanizminin farkı gibi bilgilere giriş
  • Kentsel Şamanizm ve şamanizmin günlük hayata aktarılması
  • Şamanik geleneğin modern dünyada yansımaları
  • İnsanlık tarihi boyunca, edebiyattan sanata her alanda şamanizmin etkileri
  • Nagualin keşfi ve tanınması

eğitimin bazı konu başlıklarıdır.

SEMİNER 1. Gün:
Şamanizmin esasının anlatılmasını takiben, görünür dünyayı sarmalayan kozmik âlemi tanıyarak şaman yolculuğunu deneyimleyeceğiz. Şamanik alemlere yolculukların özelliklerini ve yöntemlerini öğreneceğiz. Sıra dışı gerçeklikteki farklı dünyaların anlamlarını ve şaman yolculuklarının sembol dilini çözümlemeyi, niyet etme ve yorumlamanın teknik özelliklerini içselleştireceğiz. Nagualleri tanımanın ve yüksek rehberliklerini anlamanın ötesinde, bu çalışmaların güncel hayatımıza yapacağı katkıları öğreneceğiz ve şaman uygulamalarına giriş yapacağız.
SEMİNER 2. Günü:

Maya öğretisi üzerinden şamanik geleneğe giriş yapacağız. Kadim insanın tarihine değineceğiz ve maya sözel tarihi üzerine konuşacağız. Şamanik görüşte insan olmanın anlamına değineceğiz ve bütüncül insanın katmanlarına giriş yapacağız. Enerji bedenleri ve merkezlerinden bahsederken, farklı gerçeklik boyutlarından ve bunların derin algılanmasından bahsedeceğiz. Bazı maya pratikleriyle, özelleştirme, kutsama, şaman altarı oluşturma ve benzeri gibi temel şamanik teknikleri öğreneceğiz.

Şamanik öğretinin temel metodlarını kullanan herkes kadim topluluklardaki şamanik öğretiye aşina olacak, teknikleri hayatımıza nasıl katacağımızı anlamış olacaktır. Bu atölye sadece şamanik teknikleri anlamayı değil, şamanik bir inancın gündelik hayatta nasıl yaşanacağı ve hayata nasıl geçirileceğinin bilgisini de kapsar.

SEMİNER 3. Günü:

3.Gün şamanik yolculuğu anlamış, rehberimizle buluşmuş olarak Mayaların binlerce yıllık geleneğinden gelen gizli şamanik şifa teknikleriyle buluşacağız. Şamanik şifaya giriş yaparak, şifanın üzerinde konuşacağız ve egzersizler, meditasyonlar yapacağız.

Şifa alanını açmayı ve kapamayı öğrenip, yaratıcılık ritüelleri yapacağız, sesin ve şarkının şifasını, şifa davulunun önemini hissedip, gölgelerimizle çalışacağız. Bu muhteşem Dünya’nın, göğün ve yerin şifa kaynaklarıyla, suyun, Güneş’in, Ay’ın ve Yıldızlar’ın şifasıyla buluşacağız.

NOT: Rahat kıyafetler giyilmesi, sıcak tutan çoraplar ve gözleri kapatmak üzere birer bandana ya da uçak uyku gözlüğü, kalem ve not defteri getirmesi gereklidir.

TAVSİYE EDİLEN OKUMALAR:

Kutsal Maya İnancı
Ayşe Nilgün Arıt, Don Miguel A. Vergara

Şamanın Kozmik Dünyası
Ayşe Nilgün Arıt

Şamanizmde Kutsal Rehberler
Ayşe Nilgün Arıt

Maya Şaman Şifası
Ayşe Nilgün Arıt

AYŞE NİLGÜN ARIT

Ayşe Nilgün Arıt, İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesini ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Almanya’da Bonn Üniversitesi’nde Farmasötik Kimya üst lisansı yaptıktan sonra eğitimine Köln Üniversitesinde devam ederek, Tiyatro, Sinema ve Televizyon Bilimleri Fakültesinden mezun oldu.

  • +0 532 340 9838

MAYA ŞAMAN

ÖĞRETİSİ

Seminer tarihleri hakkında bilgi ve ön kayıt ile ilgili tüm detaylar için bize telefon ile ulaşabilir ya da iletişim formunu doldurarak size  gönderebilirsiniz.

BİLGİ & KAYIT

MESAJ YAZIN

Scroll to Top