semİnerler

YASH SHEKHAR

şifa ve kundalini

Ön - koşul

”Seven bir kalp”

Bir bakışta İlke ve İçerik

Tam olarak ‘Anne’ anlamına gelen Kundalini, kadim yöntemleri ve uygulamaları kişisel ve ruhsal uyanış getirmek için doğanın iyicil olduğu kadar enerjetik özelliklerini de kapsayan bir sistemdir.

Enerji, her bireyin eşsizliğini kabul ederek ve aynı anda hepimizin özde bir olduğunu da tanımlayarak kalpten doğar. Bu yüzden, bugünkü zor zamanlarda, herkes için ana amaca – Öz Farkındalık- doğru daha büyük adımlar atmadan önce, kişinin temellerini güçlendiren ideal bir sistemdir.

şifa:

– Bizim İnsan bedenimiz, sağlıklı kalmak ya da sağlıklı ve enerji dolu bir varoluş halinde kalmak için sağlık kazanmak için muazzam bir potansiyele sahiptir. Bilim temelli Tıp formları ve İnanç Şifası ve Bütünsel Şifalar gibi Alternatif terapiler aracılığıyla mükemmel bir sağlık haline ulaşılabilir. Tüm bunların altında yatan amaç aynıdır, örneğin, bireye ve bütün olarak gruba ruhsal, zihinsel ve fiziksel sağlık getirmek.

Kundalini Vigyaan:

– Bizler, hepimiz Tanrı’nın görüntüsünde doğarız. İçimizde kilitli enerji merkezleri vardır, aktive edildiğinde geniş bir enerji, bilgelik ve mutluluk kaynağına erişim verir.Bu bilim, günümüzün pratik ihtiyaçlarını düşünerek modern zamana uygun kadim yöntem ve pratiklere dayanır. Bu sistem, her bir bireyin eşsizliğini ve çekirdek düzeyde herkesin birliğini kabul eder.

Sağlıklı bir beden, zihin ve ruh büyük bir dirayet haline ulaşabilir. Bunu aklımızda tutarak, öncelikle sağlıklı bir hal kazanmaya odaklanırız, sonra gizli ve güçlü inisiasyonlar takip eder, ve derin meditasyon ve saadet haline girmek için her katılımcı birey için uygun kadim teknikler, asanalar ve Mudralar öğretilir. Kundalini Uyanışı, içindeki Tanrıçayı karşılamak için tam hazırlık ile deneyimlemeye hazır olanlar için gelir.

Kundalini vigyaan bir Bilim olarak sadece Yöntemler üzerindeki pratiklik kazanmaya odaklanmaz, onun yerine Sistem öyle bir çerçevelenir ki kişi öncelikle temellerini güçlendirir ve sonra, Kundalini Uyanışının bedendeki her Çakrada alınması ve yerleşmesi için bedendeki her Çakra merkezini güçlendirerek yukarı çıkar.

KUNDALİNİ BİLİMİNİN FAYDALARI

Upchaar & Diksha (Şifa & İnisiasyon) -Seviye 1 :

‘Diksha’ Sanskritçe’de, harekete geçtiğiniz yer olan Inisiasyon anlamına gelir. Ancak harekete geçmek için, düzgün bir zemine ihtiyaç duyulur; uygulayıcıya o zemine sahip olmasını ve dengeli ruhsal büyüme yolunda kolaylıkla ilerlemesini kolaylaştırmak için bu iki seviyede uygun İnisiasyon ve gerekli adımlar sağlanır. Bu adımda, süreçler temizlenme, Inisiasyon, Korunma, Temel Şifa ve Çakra Aktivasyonu, fiziksel ve ruhsal egzersizler tarafında takip edilir.

1.Seviye, güçlü bir temel ve bir uygulayıcının yaşamının her anında aldığını–farkındalık – destekleyebilecek bir yaşam tarzı yaratmaya odaklanır.

Vaahan (Yükseliş & Büyüme) – Seviye 2 :

Vahaan’ Sanskritçe’de araç demektir. Bu atölyelerde, uygulayıcı, olgunlaşmak ve Matrika Diksha atölyelerinde değinilmiş olan güçlü zemin üzerinde gelişmek için bir araç edinmesini sağlayacak olan, bilincini genişletmek için çeşitli yollar öğrenir. Bu seviye, onlarsız etkili olmayacak olan içsel anlamlarının da açıklandığı gizli semboller ve Mantralar ile tanıştırır. Sembol ve Mantraların şifrelenmesi ve deşifre edilmesi tam önem ve katılımcı bireylerin vicdanını dikkate alarak öğretilir.

Jagriti (Uyanış) – Seviye 3:

Bu seviyede, içerideki uykuda olan Kundalini Shakti, her Çakra kurulduğundaki enerji girdabını kullanarak aktive edilir.

Uygulayıcıya Çakrayı aktif tutmak ve gerektiğinde yeniden enerjilendirmek için etkili yollar ve teknikler öğretilir.

Kursun Faydaları:

• Kişinin kendisinin farklı yönlerini tanımlamak

• Sağlık ile ilgili problemlerin sebeplerini (ruhsal) tanımlamak

• Benliğin tüm yüzlerini Korumak ve Güçlendirmek, sağlık kazanmak ve uzun süre boyunca bu kazanımı korumak için teknikler

• İlgili katılımcılar için atölye dışında ayrı Danışmanlık seansları (kişisel – grup)

• Atölye dışında, katılımcılar için ayrı Şifa seansları

• Benliğin farklı boyutlarını deneyimlemek ve keşfetmek için nefes çalışması ve trans seansları.

• Doğa ile bir olmak, doğa ve ilahi olanla bağlantı deneyimlemek.

YASH SHEKHAR

Yash Shekhar ileri derece Kriya Yoga uygulayıcısı, Tibet Reiki ustası, Ashtanga Yoga öğreticisi Mantra Yoga ustası ve danışmandır. Yash, meditasyon, sağlık, mantra yoga 16 senelik orta derece uygulayıcıdır. O, Ashtanga yoga, Kundalini yoga,  Kundalini vignyan ve Mantra yoganın geleneksel sistemlerini takip etmiştir.
  • +0 532 340 9838

MAYA ŞAMAN

ÖĞRETİSİ

Eğitim ve eğitim tarihleri hakkında bilgi ve ön kayıt ile ilgili tüm detaylar için bize telefon ile ulaşabilir ya da iletişim formunu doldurarak size  gönderebilirsiniz.

BİLGİ & KAYIT

MESAJ YAZIN

Scroll to Top